ODKRYJ NAJLEPSZE
MIEJSCA NURKOWE TENERYFY

Z POLSKIM CENTRUM NURKOWYM WET MONSTER

ODKRYJ NAJLEPSZE
MIEJSCA NURKOWE
TENERYFY

MIEJSCA NURKOWE TENERYFA

Teneryfa to największa z 7 zamieszkałych wysp archipelagu kanaryjskiego. Z jej bogactwem przyrodniczym i różnorodnością krajobrazów nie może równać się żadna z pozostałych 6 wysp.

Największy jednak skarb Teneryfy ukryty jest pod powierzchnią wody. Ilość, różnorodność i atrakcyjność miejsc nurkowych na Teneryfie sprawia że jest to zdecydowanie najlepsza destynacja nurkowa wschodniego Atlantyku.

Przeważają tu miejsca o rozbudowanych formach skalnych pochodzenia wulkanicznego w tym liczne groty, tunele, kaniony, tarasowe stoki czy skalne nawisy. Mamy tu między innymi największą udostępnioną do rekreacyjnych nurkowań na Wyspach Kanaryjskich jaskinię Cueva de los Cerebros oraz niezwykłe tuby lawowe w rejonie Garachico (Tubos de Garachico), czy przepiękny system grot i tuneli w Cueva de la Matanza, a także trochę mniejsze ale bardzo urokliwe Cueva del Tiburon czy Cueva Palm Mar.

 

Najlepiej zachowane wraki statków na Teneryfie to El Peñon (Tabaiba) oraz El Meridian.

To co jednak stanowi o największej atrakcyjności nurkowej Teneryfy to bogactwo życia niespotykane na innych wyspach archipelagu – od tych najmniejszych oceanicznych stworzeń po wielkie płaszczki, żółwie, tuńczyki, rekiny, a przy odrobinie szczęścia również delfiny i wieloryby. Wśród miejsc nurkowych gdzie możemy obcować z atlantyckimi gigantami zdecydowanie wyróżniają się El Bufadero, Los Chuchos, Punta Rasca, Cueva del Tiburon, Cueva Palm Mar i Cueva de los Cerebros.

Większość miejsc nurkowych na Teneryfie jest mieszanką niezwykłych form lawowych tworzących skalne labirynty oraz bogactwa flory i fauny Atlantyku. Wśród tych miejsc wyróżnia się między innymi Podwodny Rezerwat Przyrody Montana Amarilla, Las Eras oraz Abades i El Balito.

CUEVA DEL TIBURON

CUEVA DEL TIBURON

Miejsce wyjątkowe dla miłośników skalnych formacji, tuneli, kawernów oraz zwierząt. Możemy tu ujrzeć wiele ciekawych gatunków zwierząt szukających schronienia i odpoczynku w obszernej grocie z licznymi zakamarkami, przejściami i tunelami.

read more
MONTAÑA AMARILLA

MONTAÑA AMARILLA

Pierwszy Podwodny Rezerwat Przyrody na Teneryfie. Miejsce urzeka magicznym widokiem zatoki otoczonej wulkanem Montana Amarilla. Bogactwo organizmów morskich oraz niezwykłe formacje lawowe: groty, tunele, łuki i iglice skalne tworzące naturalne podwodne rzeźby.

read more
EL BUFADERO

EL BUFADERO

Jedno z najbardziej niesamowitych miejsc nurkowych na Teneryfie. Poczujesz się jak w podwodnym zoo z wielkimi płaszczkami różnych gatunków, olbrzymimi oceanicznymi żółwiami, gigantycznymi ławicami roncadorów oraz delfinami.

read more
LAS ERAS

LAS ERAS

Miejsce nurkowe na wschodnim wybrzeżu Teneryfy z tarasowymi skałami schodzącymi od 14 do 40m, a także bogactwo życia występującego w opływających skały prądach, przy odrobinie szczęścia m.in. Manty diabelskie i Żarłacze tępogłowe.

read more
LOS CHUCHOS

LOS CHUCHOS

Niezwykłe miejsce nurkowe dla miłośników wielkich oceanicznych stworzeń. Zobaczysz GIGANTYCZNE płaszczki podpływające do Ciebie na wyciągnięcie ręki oraz wielkie ławice ronkadorów, barakud i liczne mureny. Znajduje się tu również mały wrak statku.

read more
EL BALITO

EL BALITO

Niezwykle malownicze miejsce w starym porcie przeładunkowym bananów. Na głębokości 27m duży łuk skalny. Płycej liczne tunele, przejścia i groty, a na głębokości zalewie paru metrów jaskinia, której ściany przyozdabiają różnobarwne porosty.

read more
TABAIBA

TABAIBA

Najlepiej zachowany WRAK statku na Wyspach Kanaryjskich. 40 metrowy holownik El Peñon leży na stępce na 32m głębokości. Górny pokład sięga 16m głębokości i możliwe jest wpłynięcie do sterówki oraz do dolnych pokładów wraku. Liczne ławice krążą nad powstałą na wraku sztuczną rafą.

read more
EL PUERTITO

EL PUERTITO

Urokliwa wioska rybacka położona w zatoce otoczonej wulkanicznymi klifami. Miejsce świetne dla początkujących nurków ze względu na spokojną wodę, niewielką głębokość (ok. 12m) oraz ciekawą rafę na której możemy spotkać oceaniczne żółwie.

read more
CUEVA DE LOS CEREBROS

CUEVA DE LOS CEREBROS

Największa jaskinia na Teneryfie udostępniona do nurkowania rekreacyjnego. Posiada kilka sal i korytarzy oraz wewnętrzne jeziorko w którym można wypłynąć na powierzchnię. Występują tu koralowce mózgowe oraz liczne langusty i płaszczki.

read more