PIERWSZY KURS NURKOWANIA
TENERYFA

TWOJA PRZEPUSTKA DO EKSPLORACJI PODWODNEGO ŚWIATA

KURS NURKOWANIA
OPEN WATER DIVER

w systemie PADI lub SSI

kurs nurkowania SSI i PADI Teneryfa

480€

LICENCJA
DO 18m

}

min.
3 DNI

OD
10 LAT

OPCJA ZDJĘĆ
PODWODNYCH

Kurs nurkowania PADI / SSI Open Water Diver to kompleksowe szkolenie nurkowe, dzięki któremu od podstaw zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu teorii nurkowania, fizyki, fizjologii, środowiska podwodnego, a także umiejętności dzięki którym będziesz mógł bezpiecznie i komfortowo eksplorować podwodny świat. Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie ani nawet umiejętności pływackie, wszystkiego nauczymy Cię podczas kursu. Licencja nurkowa PADI / SSI Open Water Diver uprawnia do nurkowania na całym świecie z partnerem do głębokości 18 metrów.

NIE CZEKAJ, JUŻ DZIŚ ZAPISZ SIĘ NA KURS NURKOWANIA W POSLSKIEJ SZKOLE NURKOWEJ NA TENERYFIE I OTWÓRZ SOBIE DRZWI DO POZNANIA MAGICZNEGO PODWODNEGO ŚWIATA!

kurs Open Water Diver Teneryfa

ŻADNYCH UKRYTYCH KOSZTÓW!

W cenie kursu nurkowego:

 • materiały szkoleniowe na własność (możliwość nauki przed przylotem na Teneryfę)
 • ubezpieczenie nurkowe
 • opieka polskojęzycznego instruktora
 • pełen sprzęt nurkowy
 • wydanie licencji nurkowej w systemie PADI lub SSI
  (po spełnieniu wymagań zaliczeniowych)

PROGRAM KURSU OPEN WATER DIVER PADI lub SSI:

TEORIA NURKOWA

Kurs nurkowania PADI / SSI Open Water Diver składa się z części praktycznej oraz teoretycznej. Teoria nurkowa przekazywana jest w bardzo przystępny sposób za pomocą narzędzi multimedialnych oraz samodzielnej nauki, która dopasowana jest do możliwości przyswajania wiedzy przez kursanta, a wszelkie niejasności są szczegółowo wyjaśniane przez naszych instruktorów.

Możliwe jest otrzymanie materiałów i rozpoczęcie nauki przed przylotem na Teneryfę. Dzięki temu zostanie Wam więcej czasu na relaizację wakacyjnych planów. 

Całość teorii nurkowej na kursie PADI / SSI Open Water Diver obejmuje podstawowe zasady nurkowania, fizykę nurkową, fizjologię nurka, a także informacje dotyczące sprzętu nurkowego i środowiska podwodnego.

Teorię nurkową będziemy poznawać w zależności od systemu PADI czy SSI w trakcie 5-6-ciu bloków teoretycznych, w skład których wchodzą:

 • 5-6 rozdziałów w podręczniku nurka PADI / SSI Open Water Diver (do samodzielnej nauki), który otrzymasz od nas na własność na początku szkolenia
 • 5-6 sprawdzianów wiedzy na zakończenie każdego rozdziału z podręcznika
 • 5-6 filmów ukazujących obrazowo zagadnienia poruszone w poszczególnych rozdziałach podręcznika
 • quizy sprawdzające wiedzę i egzamin końcowy składający się z 50 pytań w formie testu

ZAJĘCIA BASENOWE

Podczas kursu nurkowego PADI / SSI Open Water Diver pierwszy kontakt ze środowiskiem podwodnym będziemy mieli na basenie szkoleniowym lub na tzw. wodach basenopodobnych czyli spokojnych, płytkich wodach zatoki, bez fal i przyboju.

Zajęcia basenowe pozwolą nam w bardzo komfortowy sposób zaaklimatyzować się do nowego środowiska oraz nauczyć się podstawowych umiejętności nurkowych, które wykorzystamy następnie podczas nurkowań na wodach otwartych.

Całość zajęć basenowych składa się z kilku modułów realizowanych w trakcie pierwszego dnia szkoleniowego.

W trakcie zajęć szkoleniowych nauczymy Cię około 20-stu umiejętności nurkowych, dzięki którym bezpiecznie i komfortowo będziemy nurkowali na otwartych wodach oceanu.

NURKOWANIA W OCEANIE

Najbardziej ekscytującą częścią kursu nurkowania PADI / SSI Open Water Diver, na którą wszyscy czekają z niecierpliwością, jest nurkowanie w otwartych wodach oceanu Atlantyckiego.

W trakcie kursu wykonamy łącznie 4-5 nurkowań szkoleniowych, w trakcie których wykorzystasz wiedzę zdobytą podczas wykładów oraz umiejętności nabyte podczas sesji basenowych.

To co wyróżnia Polskie Centrum Nurkowe WET MONSTER z pośród pozostałych baz nurkowych na Teneryfie to oczywiście poza pełnym zaangażowaniem ze strony naszych instruktorów szkolących, jest fakt, iż jako jedyni zlokalizowani jesteśmy na brzegu Podwodnego Rezerwatu Przyrody Montaña Amarilla, w którym odbędziesz swoje nurkowania szkoleniowe.

Dzięki temu nie tylko nauczysz się jak bezpiecznie i komfortowo nurkować ale również zwiedzisz jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania na Wyspach Kanaryjskich.

EGZAMIN

Ostatnim krokiem przed zdobyciem uprawnień nurka PADI / SSI Open Water Diver jest pomyślne zdanie egzaminu pisemnego w formie testu składającego się z 50 pytań.

Na koniec kursu nurkowego jest to praktycznie formalność gdyż wiedza ta jest wielokrotnie powtarzana w trakcie całego szkolenia nurkowego przez co nasi kursanci nie mają najmniejszych kłopotów z jego zaliczeniem.

CERTYFIKAT PADI / SSI OPEN WATER DIVER

Moment na który wszyscy czekają – uzyskanie międzynarodowej licencji nurkowej PADI / SSI Open Water Diver.

Twój pierwszy certyfikat nurkowy to paszport do eksploracji podwodnego świata, który przed wieloma osobami pozostaje wciąż zamknięty. Od tej pory będziesz mógł nurkować z partnerem na całym świecie do głębokości 18 metrów.

DZIECI W WIEKU 10-15 LAT
Kurs nurkowania Open Water Diver JUNIOR

Dzieci od 10 do 15 roku życia mogą wziąć udział w pełnym kursie nurkowania PADI / SSI Open Water Diver. Różnicą jest tylko maksymalna głębokość nurkowania, która wynosi nie 18 a 12 metrów. Dzieci po ukończeniu szkolenia otrzymują więc certyfikat nurka PADI / SSI Open Water Diver JUNIOR, który uprawnia je do nurkowania do 12 metrów głębokości pod nadzorem rodzica nurka lub instruktora. Natomiast po ukończeniu 15 roku życia automatycznie przysługują im pełne uprawnienia nurka PADI / SSI Open Water Diver.

KURS NURKOWANIA
SCUBA DIVER

LICENCJA NURKOWA DO 12m

kurs nurkowania SSI i PADI Teneryfa

300€

LICENCJA
DO 12m

}

min.
2 DNI

OD
10 LAT

OPCJA ZDJĘĆ
PODWODNYCH

Kurs nurkowania PADI / SSI Scuba Diver polecany jest osobom które ze względu na ograniczenia czasu, budżetu czy niemożność wykonania wszystkich ćwiczeń nie są w stanie ukończyć pełnego kursu PADI / SSI Open Water Diver. Licencja nurkowa PADI / SSI Scuba Diver uprawnia do nurkowania na całym świecie z partnerem do głębokości 12 metrów dodatkowo w trakcie takiego nurkowania musi być obecny profesjonalista nurkowy czyli divemaster lub instruktor. W każdym momencie można również uzupełnić brakujące etapy szkolenia nurkowego do uzyskania pełnej licencji nurkowej PADI / SSI Open Water Diver.

kurs nurkowania Scuba Diver Teneryfa

ŻADNYCH UKRYTYCH KOSZTÓW!

W cenie kursu nurkowego:

 • materiały szkoleniowe na własność (możliwość nauki przed przylotem na Teneryfę)
 • ubezpieczenie nurkowe
 • opieka polskojęzycznego instruktora
 • pełen sprzęt nurkowy
 • wydanie licencji nurkowej w systemie PADI lub SSI
  (po spełnieniu wymagań zaliczeniowych)

PROGRAM KURSU SCUBA DIVER w PADI lub SSI:

Kurs nurkowania PADI / SSI Scuba Diver stanowi część pełnego kursu samodzielnego nurka PADI / SSI Open Water Diver opisanego szczegółowo powyżej.

Na realizację kursu PADI / SSI Scuba Diver trzeba poświęcić ok. 2 dni, a sam kurs składa się z:

 • 3 modułów teoretycznych
 • 3 zajęć basenowych
 • 2 nurkowań w oceanie
 • egzaminu w formie quizów/testu

Kurs kończy się uzyskaniem licencji nurkowej PADI / SSI Scuba Diver uprawniającej do nurkowania do 12 metrów głębokości pod nadzorem profesjonalisty nurkowego.

W każdym momencie można taki certyfikat rozszerzyć do stopnia samodzielnego nurka PADI / SSI Open Water Diver zaliczając brakujące elementy programu, co zajmuje z reguły ok. 2 dni.

Tak jak w przypadku kursu PADI / SSI Open Water Diver minimalny wiek do rozpoczęcia szkolenia PADI / SSI Scuba Diver to 10 lat jednak zanim nurek nie ukończy 15 roku życia legitymuje się certyfikatem PADI / SSI Scuba Diver JUNIOR.

OPINIE NASZYCH GOŚCI Z ICH PIERWSZEGO KURSU NURKOWEGO: