LAS ERAS

PIĘKNE TARASOWE, SKALNE GALERIE
I BOGACTWO PODWODNEGO ŻYCIA

Nurkowanie Teneryfa w Las Eras

GŁĘBOKOŚĆ:

14 – 40m

nurkowanie z brzegu Las Eras Teneryfa

WEJŚCIE:

Z BRZEGU

Teneryfa nurkowanie w Las Eras

PRĄDY:

WYSTĘPUJĄ CZASEM SILNE

Teneryfa nurkowanie na Las Eras

POZIOM TRUDNOŚCI:

OWD, AOWD, DEEP

Nurkowanie Teneryfa - Las Eras

Zupełnie wyjątkowe miejsce nurkowe położone na wschodnim wybrzeżu Teneryfy. Wejście do wody z niewielkiej plaży położonej w miejscowości Las Eras. Osłonięta falochronem plaża umożliwia spokojne wejście do wody nawet przy mniej sprzyjających warunkach pogodowych.

Pod wodą zachwyci nas bogactwo życia jak i form skalnych. Możemy tu spotkać wszystkie najbardziej popularne gatunki zwierząt występujących w wodach Archipelagu Kanaryjskiego ale również przy odrobinie szczęścia gatunki niespotykane gdzie indziej jak Manty diabelskie (Devil manta) czy Żarłącze tępogłowe (Bull shark).

Nurkowanie w tym miejscu możemy przeprowadzić na różnych głębokościach w zależności od doświadczenia nurków od 14 do 40m głębokości. Jest to świetne miejsce również do przeprowadzenia specjalizacji DEPP DIVER (nurkowanie głębokie). Dno opada tu tarasowo przechodząc ze skalnych ścian w piaszczyste dno na głębokości od 25m. Występują tu liczne okapy, tunele i caverny w których skrywają się różne gatunki zwierząt. Pod jednym ze skalnych okapów na głębokości 25m możemy ujrzeć metrowej wysokości figurę Matki Boskiej z małym Jezusem na rękach.

Teneryfa Nurkowanie - Las Eras

GALERIA ZDJĘĆ

Z NURKOWAŃ W LAS ERAS