SHARK CAVE - CUEVA DEL TIBURON

JASKINIA, PŁASZCZKI I REKINY

CUEVA DEL TIBURON

powrót do katalogu: MIEJSCA NURKOWE TENERYFA

Nurkowanie Teneryfa jaskinia Cueva del Tiburon

GŁĘBOKOŚĆ:

18 – 25m

nurkowanie jaskiniowe Teneryfa

WEJŚCIE:

Z ŁODZI

Teneryfa nurkowanie w Cueva del Tiburon

PRĄDY:

RZADKO
CZASEM SILNE

Teneryfa nurkowanie w jaskini Cueva del Tiburon

POZIOM TRUDNOŚCI:

OWD, AOWD

nurkowanie Teneryfa Cueva Zorro

Znane również pod nazwą Cueva del Zorro lub Cueva del Tiburon. Miejsce wyjątkowe dla miłośników skalnych formacji, tuneli, kawernów oraz zwierząt. Możemy tu ujrzeć wiele ciekawych gatunków zwierząt szukających schronienia i odpoczynku w obszernej grocie z licznymi zakamarkami i przejściami.

Częstymi gośćmi są tu płaszczki różnych gatunków, rekiny głownie Angel Shark. Występują tu również stali mieszkańcy jak wielkie rozdymki, homary oraz kilka ławic różnokolorowych ryb.

Sama jaskinia jest przestronna i poprzecinana licznymi tunelami, przejściami przez które wpada spora ilość rozjaśniającego mrok światła tworząc niezwykle klimatyczną scenerię.

Nurkowanie ze stopniem Open Water Diver mogą bez problemu zwiedzić całą jaskinię. Maksymalna głębokość to 18m.

Po wypłynięciu z jaskini naszym oczom ukazuje się pole bąbelkowych strug pozostawionego przez nas w jaskini powietrza, które wydobywa się przez porowaty strop jaskini na zewnątrz.

Jeśli mamy wystarczająco duży zapas powietrza po przepłynięciu wzdłuż skalnych ścian docieramy do małego tunelu który z poziomego przechodzi w pionowy korytarz którym wypływamy na zewnątrz i następnie wypłycamy się o przystanku bezpieczeństwa.

Dla tych nurków z wyższymi stopniami możliwe jest również spłynięcie niżej od wejścia do jaskini gdzie rozpościera się widok jęzorów lawowych na jasnym piasku dzięki czemu woda ma tu piękny błękitny kolor. Maksymalna głębokość to ok. 25-28m. Można tu ujrzeć duże płaszczki, ośmiornice i rekiny anioły.

nurkowanie w jaskini Teneryfa

GALERIA ZDJĘĆ

z nurkowań w SHARK CAVE na Teneryfie