Odwiedź nas !

Wtorek-Piątek:
10:00-13:00 i 16:00-19:00
Sobota:
10:00-16:00
Niedziela i Poniedziałek: odpoczywamy 🙂

Teneryfa centrum nurkowe

SPRAWDŹ DOJAZD

Z TWOJEJ LOKALIZACJI
NASZ ADRES:

calle Chasna 2
budynek Costa Sol lokal 1
38630 Costa del Silencio
TENERYFA
Wyspy Kanaryjskie

FAQ – Często Zadawane Pytania:

Czy na Teneryfie można nurkować cały rok?
Tak, jest to jedyna destynacja europejska gdzie warunki do nurkowania są bardzo dobre przez cały rok. Na Teneryfie panuje bardzo stabilna pogoda szczególnie na południu wyspy gdzie znajduje się Polskie Centrum Nurkowe WET MONSTER. Roczne wahania temperatur powietrza w ciągu dnia zazwyczaj zamykają się w przedziale między 22-28°C, a temperatura wody 18-25°C. Nie występuje tu zjawisko termokliny jak w polskich jeziorach – czyli granicy poniżej której następuje gwałtowny spadek temperatury wody. Widoczność pod wodą sięga na Teneryfie zazwyczaj od 20 do 40m.
Czy mogę zarezerwować polskiego instruktora?
Polskie Centrum Nurkowe WET MONSTER jak sama nazwa wskazuje nastawione jest na obsługę głównie polskich nurków. Wszyscy nasi instruktorzy są Polakami więc nie ma obawy że zostanie Wam przydzielona osobą obcojęzyczna.
Czy do zaczęcia nurkowania niezbędna jest umiejętność pływania?
Paradoksalnie do rozpoczęcia nurkowania umiejętność pływania nie jest wymagana. Oczywiście jej posiadanie jest tylko plusem w każdej aktywności związanej z wodą natomiast w nurkowaniu, szczególnie w programach pierwszych wycieczek podwodnych i podstawowych kursów nurkowania, możemy spokojnie zacząć bez tej umiejętności gdyż będzie za nas pracował sprzęt który zapewni nam dodatnią pływalność. Więc na powierzchni wody czujemy się jakbyśmy pływali w kamizelce wypornościowej i nie musimy tracić sił na utrzymywanie się nad wodą.
Jaki strój mam zabrać do nurkowania?
Generalnie nie ma dużej różnicy ważne aby mieć ze sobą coś na przebranie z mokrych rzeczy. Od nas dostaniecie pianki neoprenowe a pod nie najlepiej nałożyć strój który normalnie używacie do kąpieli czyli Panowie kąpielówki lub spodenki plażowe, a Panie strój kąpielowy jedno lub dwu częściowy. Warto zabrać ze sobą również ręcznik.