CUEVA DE LOS CEREBROS

NURKOWANIE JASKINIOWE TENERYFA

CUEVA DE LOS CEREBROS

powrót do katalogu:
MIEJSCA NURKOWE TENERYFA

Nurkowanie Teneryfa Cueva de los Cerebros

GŁĘBOKOŚĆ:

12 – 25m

nurkowanie jaskiniowe Teneryfa Cueva de los Cerebros

WEJŚCIE:

Z BRZEGU

Teneryfa nurkowanie w jaskini Cueva de los Cerebros

PRĄDY:

BRAK

Teneryfa jaskiniowe nurkowanie w Cueva de los Cerebros

POZIOM TRUDNOŚCI:

OWD, AOWD

Nurkowanie jaskiniowe Teneryfa

Jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc na nurkowej mapie Teneryfy. Cueva de los Cerebros to największa na Wyspach Kanaryjskich podwodna jaskinia udostępniona do nurkowań rekreacyjnych.

Cueva de los Cerebros w tłumaczeniu na polski to Jaskinia mózgów – nazwę swą zawdzięcza występującym w środku koralowcom mózgowym, które dzięki panującym tu sprzyjającym warunkom porastają ściany jaskini. Normalnie gatunek ten występuje z reguły na dużych głębokościach.

Poza koralowcami mózgowymi w komnatach jaskini szukają schronienia również dużych rozmiarów płaszczki black stingray, homary, krewetki, wielkie ślimaki oraz ławice ryb.

Wejście do jaskini znajduje się zaledwie na 12m, a w środku mamy duże przestrzenie bez restrykcji dlatego jaskinia nadaje się świetnie już dla nurków ze stopniem Open Water Diver. Nurkowie bardziej doświadczeni mogą w bezpieczny sposób zagłębić się w dalsze zakątki jaskini.

Niezwykłym zjawiskiem jest również wynurzenie w jednym z dwóch podziemnych jeziorek. Do jednego z nich dochodzi także światło dzienne rozświetlając powierzchniową komnatę i tworzącą niesamowitą aurę przenikających mrok jaskini świetlnych smug.

Poza jaskinią Cueva e los Cerebros nurkowie ze stopniem min. Advanced Open Water Diver mogą również odwiedzić drugą jaskinię położoną na głębokości 25m. Po wpłynięciu do jaskini mamy przedsionek oraz główną komnatę z której pionowym kominem wypływamy na zewnątrz na głębokość ok. 16m.

Nurkowanie w jaskini Teneryfa

GALERIA ZDJĘĆ

Z NURKOWAŃ W JASKINI
CUEVA DE LOS CEREBROS