EL BUFADERO - MONTAÑA GUAZA

PODWODNE „ZOO” DLA PRAWDZIWYCH
MIŁOŚNIKÓW MORSKICH ZWIERZĄT

Nurkowanie z  żółwiami Teneryfa

GŁĘBOKOŚĆ:

12 – 25m

nurkowanie z żółwiami El Bufadero Teneryfa

WEJŚCIE:

Z ŁODZI

Teneryfa nurkowanie z żółwiami w El Bufadero

PRĄDY:

BRAK
lub słabe

Teneryfa nurkowanie z żółwiami i płaszczkami

POZIOM TRUDNOŚCI:

SD, OWD, AOWD

Nurkowanie z żółwiami Teneryfa

El Bufadero albo Montaña Guaza to jedno z najlepszych miejsc na Teneryfie do podziwiania dużych oceanicznych zwierząt.

Miejsce nurkowe ulokowane jest przy ponad 100 metrowym klifie opadającej do Atlantyku góry Montaña Guaza oddzielającej miejscowości Palm Mar i Los Cristianos.

Niedostępny klif sprawa że można tu jedynie podpłynąć łodzią nurkową z okolicznych portów.

Na przeciwko nurkowiska znajdują się również fermy rybne, które ściągają w ten rejon liczne delfiny szukające łatwej zdobyczy. Możemy je podziwiać szczególnie podczas podpływania i odpływania z miejsca nurkowego, a przy odrobinie szczęścia również pod wodą.

 

Miejsce nurkowe wyróżnia się jednak spośród pozostałych miejsc nurkowych na Teneryfie dużą ilością niezwykłych gatunków zwierząt. Możemy tu ujrzeć 3 gatunki płaszczek: wielkie Black Sting Ray, mniejsze bardzo przyjazne Common Ray oraz jedno z najbardziej niezwykłych stworzeń Atlantyku Duckbill Ray o tygrysim umaszczeniu, biczowatym ogonie i dziobie kaczki.

Dodatkowo na głębokości około 18-20m spotkamy wielką ławicę tysięcy srebrzysto-złotych Roncdorów tworzących zwartą bryłę zmieniającą kształty gdy w nią wpływamy.

Drugą największą atrakcja tego miejsca są występujące tu i bardzo oswojone GIGANTYCZNE ŻÓŁWIE oceaniczne pływające również na małych głębokościach i dochodzące do powierzchni wody.

 

Żółwie Teneryfa
Nurkowanie Costa del Silencio

Osoby nienurkujące mogą towarzyszyć nam w tej wyprawie i pod opieką naszego instruktora wziąć udział w WYCIECZCE SNORKELINGOWEJ z żółwiami.

Miejsce to świetnie nadaje się do nurkowania dla osób początkujących już od stopni SCUBA DIVER ale jeśli chce się dotrzeć do bogatych w wielkie ławice głębszych rejonów należy mieć stopień min. OPEN WATER DIVER / AOWD gdyż skalny stok opada tu z 12 metrowej półki skalnej do 25 metrów.

GALERIA ZDJĘĆ

Z NURKOWAŃ W PODWODNYM „ZOO”
EL BUFADERO – MONTAÑA GUAZA